Izolacja akustyczna

Mity na temat izolacji akustycznej TOP-6

W apartamentowcach czasami bardzo trudno jest się skoncentrować lub zasnąć z powodu hałaśliwych sąsiadów, którzy lubią imprezy lub głośną muzykę. Jeśli planujesz remont, lepiej nie rezygnuj z wygłuszania swojego mieszkania. Tuż przed rozpoczęciem prac dowiedz się więcej o materiałach dźwiękochłonnych, których powinieneś użyć, oraz zapoznaj się z powszechnymi mitami na temat izolacji akustycznej.

Mit 1. Istnieje uniwersalny materiał, który całkowicie wyeliminuje dźwięki obce

Nie, niestety nie wynaleziono jeszcze takiego materiału. Wybór materiału zależy od wielu niuansów. Na przykład, pracownicy używają różnych opcji dla sufitu i podłogi. Ponadto, dany rodzaj materiału nadaje się do różnych opcji podłogowych.

Nie należy zapominać, że materiał dźwiękochłonny nie zapewni 100% ochrony, jeśli nie pozbędziemy się szwów i pęknięć w mieszkaniu. Można również zmniejszyć właściwości dźwiękoszczelne każdego materiału, jeśli prace są wykonywane przez pracowników bez doświadczenia.

Mit №2. Im grubszy, tym lepszy

Звукоізоляційна панель

Technologia nie stoi w miejscu, więc coś, co było istotne kilkadziesiąt lat temu, może całkowicie stracić na aktualności. Technolodzy ciągle wymyślają nowe materiały, a zakłady produkcyjne ciągle się doskonalą. Grubość materiału nie ma znaczenia. Wybierz materiał, który jest odpowiedni do Twoich celów, skupiając się na jego gęstości i zdolności do przepuszczania hałasu.

Mit №3. Wełna szklana jest najlepszym rozwiązaniem dla ścian działowych z płyt gipsowo-kartonowych

Wełna szklana ma dość niską gęstość, co powoduje powstawanie szczelin między arkuszami materiału a profilem, przez które przenika cały hałas.

Mit №4. Styropian do zabezpieczenia całego mieszkania

Jest to przestarzały materiał, który ma ogromne wady. Po pierwsze, ma bardzo dużą gęstość, więc korzyści z takiego materiału będą niewielkie, gdyż łatwo przenosi on „szumy” na swoją powierzchnię. Po drugie, jest to materiał bardzo toksyczny, co będzie miało negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców mieszkania. Po trzecie, polistyren ekspandowany jest łatwo palny i dobrze się pali. Połączenie dobrej palności i toksyczności nie jest tym, czego należy oczekiwać od nowoczesnych materiałów.

Mit №5. Wystarczy zaizolować tylko płyty sąsiadujące z głośnymi sąsiadami.

Jeśli zaizolujesz tylko jedną ścianę, efekt na pewno będzie, ale nie taki, jakiego oczekujesz. Aby uzyskać pełną izolację akustyczną, należy wykonać kompleksową izolację akustyczną, czyli: podłogi, sufitu i wszystkich ścian. I nikt nie jest odporny na zmianę naczyń w innym mieszkaniu. I co, znowu do naprawy? Oczywiście, wybór materiału do izolacji akustycznej pomieszczenia może postawić przeciętnego człowieka w zaskakującej sytuacji. Pamiętaj, aby zapoznać się z informacjami na stronach profilowych i zadawać pytania konsultantom w sklepie. I, oczywiście, powierzyć instalację profesjonaliście, który powie Ci dokładnie, jak chronić swój dom przed obcymi dźwiękami.

Mit №6 Należy wygłuszyć mieszkanie o minimalistycznym wnętrzu, aby zredukować echo?

Takie mieszkanie ma zapewne wyraźne echo, ale to nie znaczy, że trzeba je wygłuszać. Bez względu na to, jak silne jest echo w Twoim mieszkaniu, nie ma to nic wspólnego z izolacją akustyczną. Jeśli echo brzmi tak, jakby hałas „odbijał się” po mieszkaniu, problem ten rozwiązuje się za pomocą pochłaniania dźwięku, a nie izolacji akustycznej. Możesz mieć akustycznie komfortowe mieszkanie pełne tapicerowanych mebli, ale to nie powstrzyma hałasu przed przedostawaniem się do Twojego mieszkania. Jeśli więc chcesz wyeliminować problem echa i stłumić dźwięk w swoim domu, rozważ absorpcję dźwięku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *